רגע של אושר

רגעי אושר, כשאני במקסימום שלי..

היום הגיע רגע של אושר, בדיוק כמו זה שנראה בתמונה.
מטופלת מקסימה שלי שלחה לי פוסט שהעלתה בפייסבוק ונתנה לי את הסכמתה לפרסמו במלואו תחת שמי.
אני מתרגשת כי אני יודעת עם איזה כאב גדול הגיעה אליי וכמה עבדה כדי להגיע לאן שהגיעה.

תקראו הכל, זה ירגש אתכם גם :
“שלום בנות יקרות, כל כך הרבה זמן רציתי לכתוב כאן פוסט אופטימי. וסוף סוף יוצא לי.
אני חוויתי דיכאון לאחר לידה עם בתי הבכורה, תחושת ניתוק, תסכול, דכדוך והכי בעיקר כבויה. למזלי טיפת חלב תפסה את זה די מוקדם והפנתה אותי לפסיכיאטרית. הוחלט שאני אנסה לחזור לעבודה ולמסגרת ללא צורך בתרופות. מודה שהצלחתי לצאת מזה די מהר… גם בזכות חברה שראתה אותי ועודדה אותי.
היה בי סוג של כעס כלפי בתי הבכורה, העצמאות שנלקחה לי, התלות שלא אהבתי. אחרי שנה החלטתי שאני מפסיקה לכעוס עליה ולהתחיל לקבל את המתנה בהיותי אמא!

לפני חצי שנה ילדתי את בתי השניה. אחרי לבטים של להביא או לא להביא.. ובסוף החלטתי שנביא לבכורה עוד אח/ות. ההיריון היה קשה, מעייף. אני זוכרת שבזמן ההיריון היה לי חשש שיחזור הדיכאון.. אז החלטתי לבנות סביבה תומכת סביבי.

אחרי שילדתי את בתי השניה, ממש שעתיים בהתאוששות, לא הפסקתי לרעוד. הייתי בסטרס, קשיי נשימה, לחץ דם גבוה. הגוף אותת לי שהוא במצוקה. ישר ביקשתי לראות פסיכיאטר. ואמרתי שיש לי הרגשה שזה בא אבל בגדול…

3 לילות ללא שינה, מחשבות, רעד, חרדה… נוראי!
קיבלתי וובן… ועכשיו זה כדור לחירום.

חודשיים אחרי לידה ואחרי מס’ התקפים, החלטתי שדי… אני מטפלת בעצמי, אני מוציאה את עצמי מהחשיכה הזו.
מישהי מתוקה המליצה לי על שיטת טיפול CBT וממש עזרה לי למצוא מטפלת בסביבת מגוריי.

הלכתי אליה לכמה מפגשים – זה הכלי הכי מדהים שיש!

עברה עליי תקופה באמת קשה, חרדות, בעיות שינה, חמתי שהייתה אמא בשבילי גססה, אשפוז בבית חולים בשל ירידה בשמיעה וטנטון (צפצופים באוזניים), מה לא…

כעת, אני לאחר חצי שנה לידה, לאחר חודש שחמתי ז”ל נפטרה, אובדן קשה מנשוא, טנטון מציק באוזנים ובמוח ועודנו שם. אני רוצה לומר שניצחתי את החרדות בזכות הטנטון – כמה שזה נשמע מצחיק, אבל בזכותו אני הצלחתי לעבור תיקון – שינה בבית חולים. להקשיב לאינטואיציות שלי. הקשר שלי עם אמא התחזק – גיליתי שהכל אפשרי. אפשר לחיות עם טנטון, ואפשר לישון איתו כמה שהוא מציק. אני מקווה שהוא יהיה זמני שהוא נבע ממתח נפשי, כולי תקווה!

בנות יקרות, לא משנה מה תבחרו, תרופות או לא תרופות, CBT, פסיכולוגית. יש תקווה לראות את האור בקצה המנהרה!

אל ייאוש! ” ❤