השירותים שלי

ליווי לזוגיות מקרבת

הדרך בה למדנו לראות את בני הזוג שלנו והכוונות הנתפסות על ידנו כמיוחסות להם, הם אלה שצובעים את בני/בנות הזוג שלנו בצבעים מגוונים לטוב ולרע ומשפיעים על התקשורת הזוגית. ביחד אנו לומדים איך נטיית ליבנו משפיעה על הדרך בה אנו מעצבים את הזוגיות שלנו. אחד הדברים שאנו לומדים דרך ה- CBT הוא מה אנו חושבים על בן הזוג שלנו בתחומי החיים, כמו כסף, מטלות בית, הורות וזוגיות, כשאנו מייחסים לבני הזוג שלנו כוונות פחות חיוביות, מיד עולים רגשות שליליים המובילים להתנהגות חשדנית או מרירה המייצרת קונפליקטים מלווים בתופעות גופניות עד כדי הרגשת כאבים פיזים.
בתהליך הזוגי שאנו עושים אנו לומדים לומר מה אנו חושבים ולהקשיב למה שהשני חושב, גם אם לא מסכימים, ביחד לומדים לראות את המציאות כפי שהיא ולעזור זה לזו לפתור קונפליקטים מרכזיים בזוגיות שלנו ולומדים כיצד באמת נראית המציאות, מה באמת האדם שאני אוהב חושב ומרגיש.

ייעוץ משפחתי

בתהליך משפחתי אנו למדים על התקשורת שלנו עם המשפחה ובתוך המשפחה. איך אנחנו מבקשים אהבה ממשפחתנו ונותנים לה אהבה חזרה. אנו למדים על תפקידנו במשפחה כגון מי בחר בתפקיד של "הדאגת" ההורים ומי בחר לרצות אותם. אנו בודקים האם ניתן לומר את מה שעובר עלינו ואת מה שאנו רוצים ללא תוצאה שלילית.

אנו מתמקדים בתקשורת בתוך המשפחה והאם אנחנו יכולים לייצר יחסי קרבה במקום יחסי ריחוק. ביחסים אלו אפשר ומותר לומר מה אנו רוצים גם אם דעתנו שונה משל האחרים ולהגיע לפתרון שיהיה מוסכם על כל הצדדים גם אם אינו דומה לרצון המקורי של כל אחד מאיתנו.

הגשמה והתפתחות אישית

לרוב, כאשר דברים רבים נראים לי שליליים או מציאות חיי משתקפת עם דברים רבים שלא מקובלים עליי, המשותף לכל אלו הוא אני. בתהליך הגשמה והתפתחות אישית אנו למדים ביחד באמצעות שימוש ב CBT וכלים נוספים, כיצד להפריד בין מציאות החיים בפועל לבין החשיבה שלנו על מציאות החיים.

אנו למדים גם האם המחשבות הללו מועילות לנו ובמידה ולא אנו מקבלים כלים והכוונה למחשבות חדשות שיעילותן משמעותית יותר ומייצרת עבורנו קרבה לעצמנו ולאנשים הקרובים אלינו וכן בד"כ משפרות קשרים גם עם מעגלים חיצוניים רחוקים יותר הסובבים אותנו.
תהליך זה משפיע על כל תחומי החיים באשר הם, משפחה, עבודה, חברים ועוד.